İsrail mülteci kampına saldırdı. Çok sayıda ölü ve yaralılar var

Filistin resmi ajansı WAFA’da yer alan habere göre, İsrail ordusu Cibaliya Mülteci Kampı’nın “Blok 2” bölgesini hedef aldı. Görgü tanıkları, saldırıda aralarında kadın ve çocukların da olduğu çok sayıda kişinin öldüğünü ve yaralandığını aktardı.

İşte dakika dakika İsrail-Filistin savaşından gelişmeler;

BM’DE BİR AÇIKLAMA DAHA GELDİ

14:10 BM Yüksek Komiseri Türk: “(Gazze) Uluslararası toplum, insan hakları ve insani gerekçelerle “acil ateşkes” konusunda tek ses olarak ısrarcı olmalı”

60 FİLİSTİNLİ’Yİ DAHA GÖZ ALTINA ALDILAR

13:20 Batı Şeria’daki farklı adreslere gece ve sabah saatlerinde baskın düzenleyen İsrail güçlerinin 60 Filistinliyi gözaltına aldığı aktarıldı. İşgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs’te 7 Ekim’den bu yana gözaltına alınanların sayısı 3 bin 640’a yükseldi.

BM: GÜVENLİ BÖLGE YOK

12:14 BM: Gazze Şeridi’nin tamamı dünyanın en tehlikeli yerlerinden biri haline geldi

MÜLTECİ KAMPINA FOSFOR BOMBASI ATTILAR

12:05 İsrail güçlerinin, mülteci kampının merkezine “fosfor bombalarıyla” yoğun bir şekilde saldırdığı ifade edildi.  Görgü tanıkları, saldırıda aralarında kadın ve çocukların da olduğu çok sayıda kişinin öldüğünü ve yaralandığını aktardı. İsrail güçlerinin, mülteci kampının merkezine “fosfor bombalarıyla” yoğun bir şekilde saldırdığı ifade edildi.

SİVİLLERİN KALDIĞI OKULA BOMBA ATTILAR

İsrail ordusunun ayrıca Cibaliya’nın batısında yerinden edilen sivillerin kaldığı Filistin Okulunu bombaladığı, bu saldırıda da çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği ve yaralandığı kaydedildi.

EVİ BOMBALADILAR

Öte yandan Gazze kentinde En-Nefak Caddesi’nde sabah saatlerinde bir evin bombalanması sonucu 10 kişi öldü ve yaralananlar oldu.

HOLLANDALI AVUKAT STERK’TAN SAVAŞ SUÇU AÇIKLAMASI

11:08  İsrail’e F-35 parçaları satılması nedeniyle Hollanda’da geçici hükümetin Başbakanı Mark Rutte ve iki bakanı hakkında suç duyurusunda bulunan avukat Reinout Sterk, “(Gazze’de işlenen) Savaş suçlarının delilleri uzaktan da açıkça görülüyor.” dedi.

SON 24 SAATTE 250 YERE HAVA SALDIRISI

09:12 İsrail ordusu, son 24 saatte abluka altındaki Gazze Şeridi’nde yaklaşık 250 yerin hava saldırısıyla vurulduğunu bildirdi.

ABD: İSRAİL’İN YAPTIKLARI YETERLİ DEĞİL

09:12 ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Matthew Miller, İsrail’in bugüne kadar Gazze’ye insani yardım girişi için yaptıklarının yeterli olmadığını söyledi.

 

 

 

KAYNAK: AA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x